biomi.org > Eduskunta > Edustaja

Share

Lahti Jere / kok esittely

Huomaa että tässä ovat mukana äänestykset vasta vuoden 2010 alusta (poislukien valtaosa talousarvioäänestyksistä). Edeltävältä ajalta mukana on vain pieni osa äänestyksistä.

2006

Poissa

12.05.2006
Valtioneuvoston selonteko Euroopan unionin perustuslakisopimuks...
Äänestysjärjestys, puhemies/ Neittaanmäki

2005

Jaa

07.12.2005
Valtioneuvoston selonteko lähiajan energia- ja ilmastopolitiik...
Valiokuntaan lähettäminen, puhemiesneuvosto/Pulliainen

Ei

05.10.2005
HE laeiksi tekijänoikeuslain ja rikoslain 49 luvun muuttamisesta
Lausumaehdotus, suuren valiokunnan mietintö / Kankaanniemi

Ei

05.10.2005
HE laeiksi tekijänoikeuslain ja rikoslain 49 luvun muuttamisesta
Lausumaehdotus, suuren valiokunnan mietintö / Uotila

Ei

05.10.2005
HE laeiksi tekijänoikeuslain ja rikoslain 49 luvun muuttamisesta
Lausumaehdotus, Uotila/Vilén

Poissa

09.09.2005
HE laeiksi tekijänoikeuslain ja rikoslain 49 luvun muuttamisesta
3. lakiehdotus 21 §, miet./ Särkiniemi

Poissa

09.09.2005
HE laeiksi tekijänoikeuslain ja rikoslain 49 luvun muuttamisesta
1. lakiehdotus 26 a §, miet./ Valpas

Poissa

09.09.2005
HE laeiksi tekijänoikeuslain ja rikoslain 49 luvun muuttamisesta
1. lakiehdotus 14 §, miet./ Ojansuu

Poissa

09.09.2005
HE laeiksi tekijänoikeuslain ja rikoslain 49 luvun muuttamisesta
1. lakiehdotus 11 a §, miet./ Kasvi

2004

Jaa

26.05.2004
HE laiksi luonnonsuojelulain muuttamisesta
72 a §, miet./S-L Anttila

Ei

26.05.2004
HE laiksi luonnonsuojelulain muuttamisesta
72 a §, S-L Anttila/Hemmilä

Ei

26.05.2004
HE laiksi luonnonsuojelulain muuttamisesta
52 §, miet./Kankaanniemi